Ranking najlepszych preparatów na wzmocnienie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wzmocnienie włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Przyczyny wypadania włosów

Najbardziej oczywistym powodem wypadania włosów jest... natura. Codziennie niezależnie od czynników zewnętrznych czy też wewnętrznych tracimy od 100 do 150 włosów. Nie musimy się tym martwić, bo na ich miejscu pojawiają się nowe. Problem pojawia się w momencie, kiedy natura zostają zachwiana.

Może zabrzmi to w bardzo wyświechtany sposób, ale przyczyn, przez które mogą wypadać Ci włosy jest ogromna ilość. Zaczynając od czynników, które w żadnym razie od Ciebie nie zależą, do tych „tworzonych” przy Twojej wydatnej pomocy. Ważne jest to, że możesz im przeciwdziałać, o czym nieco później.

Czynniki zewnętrzne

Wszystko co Cię otacza może tak naprawdę osłabiać fryzurę i prowadzić do wypadania włosów. Weźmy chociażby – prozaiczną by się mogło wydawać – pogodę. Okazuje się, że zarówno silny wiatr, jak i słońce, mogą powodować osłabienie, a w konsekwencji wypadanie włosów. Podobnie toksyny, których również w naszym otoczeniu jest mnóstwo, mogą powodować taką sytuację.

Do czynników zewnętrznych można również zaliczyć mechaniczne przyczyny wypadania włosów. Jeśli włosy są osłabione, wystarczy tak naprawdę mocniejsze pociągniecie i w rękach pozostaje ich garść. Wystarczy nawet zwykłe czesanie w koński ogon, ale to już raczej czynnik zależny od Ciebie.

A Ty jak działasz na swoje włosy?

Często to właśnie my jesteśmy główną przyczyną problemów z fryzurą. Weźmy chociażby to, co jemy albo czego unikamy w naszej diecie. Włosom potrzebne są konkretne składniki odżywcze. Gdy ich nie ma to słabną i wypadają. Twoja fryzura może się również uszczuplać w wyniku przedłużającego się stresu lub z powodu ciężkiej choroby. Te dwa czynniki często są ze sobą powiązane.

Istotną i częstą przyczyną wypadania włosów są hormony. W przypadku panów – testosteron, a u pań chodzi o estrogen. Przynajmniej tak jest zazwyczaj, to też bardzo istotna sprawa. Jak to wygląda w praktyce? Otóż jeśli mężczyzna ma za dużo testosteronu, to zaczynają się u niego pojawiać zakola, a potem zaczyna tracić włosy od strony czołowej kierując się do tyłu. U pań z kolei włosy wypadną... przez ciążę. W ciągu 9 miesięcy poziom estrogenów utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu fryzura jest piękna. Po urodzeniu dziecka, hormon ten wraca do poziomu sprzed ciąży, a włosy wypadają. Na szczęście proces ten zatrzymuje się sam po około 3 miesiącach.

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Przeciwdziałać. To najlepsze co możesz zrobić. Pozostaje tylko kwestia w jaki sposób to zrobisz. Przede wszystkim, zacznij od ustalenia przyczyny wypadania włosów. To już połowa sukcesu. Wiesz dlaczego wypadają? Łatwiej będzie wybrać Ci metodę, aby temu przeciwdziałać.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pozwalających walczyć z wypadającymi włosami. Kremy, żele, kapsułki, tabletki – to tylko kilka przykładów. Istnieją również specjalne zabiegi, które mają powstrzymać wypadanie włosów. Często skoncentrowane są one na konkretnych przyczynach takiego stanu rzeczy.

Chirurdzy proponują z kolei zabieg przeszczepu włosów, kiedy już nie ma żadnej innej nadziei. Niestety, często jest on ponad możliwości finansowego przeciętnego Kowalskiego. Istnieją też metody ratowania włosów przed wypadaniem, które starają się łączyć relatywnie niską cenę z możliwościami, które do pewnej chwili były niedostępne w domu. Przykładem może być ViviComb – urządzenie wykorzystywane do powstrzymywania wypadania włosów przy pomocy technologii laserowej.

Istnieje jeszcze sposób, który jednak niespecjalnie jest godny polecenia. Można po prostu nie robić nic, wychodząc z założenia, że skoro wypadają „to widać tak ma być”.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na wzmocnienie włosów